Regulamin ICIM

Regulamin korzystania z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w czytelni
 

 1. Wszyscy użytkownicy komputerów w bibliotece zobowiązani są do korzystania z nich wyłącznie w celach edukacyjnych.
   
 2. Centrum jest czynne w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
   
 3. W Centrum należy zachować ciszę; zachowywać porządek na stanowisku; okrycia wierzchnie oraz plecaki (teczki) należy zostawić w szatni lub
  w wyznaczonym przez nauczyciela-bibliotekarza miejscu.
   
 4. Z komputerów mogą korzystać uczniowie kl. IV – VI, za zgodą nauczyciela-bibliotekarza, w czasie trwania lekcji – nie dłużej niż jedna godzina lekcyjna, po wcześniejszej rezerwacji stanowiska.
   
 5. Przy stanowisku mogą się znajdować najwyżej dwie osoby.
   
 6. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów – bez zgody nauczyciela-bibliotekarza zabrania się instalowania innych programów
  i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu oraz ustawieniach.
   
 7. Wszelkie zauważone uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi-bibliotekarzowi.
   
 8. Z własnych nośników, nagrywarki oraz drukarki można korzystać za zgodą nauczyciela-bibliotekarza.
   
 9. W przypadku naruszenia regulaminu, nauczyciel-bibliotekarz ma prawo natychmiastowego przerwania sesji użytkownika - a w drastycznych przypadkach łamania regulaminu – nauczyciel może pozbawić go możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych na określony czas lub zakazać korzystania z Centrum.
   
 10. Za wszelkie uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiedzialność materialną ponoszą użytkownicy. Za osobę niepełnoletnią odpowiedzialność ponoszą rodzice.

Ewangelia na dziś

Fragment Ewangelii na dzisiejszy dzień.
 • Poniedziałek 2020-03-30, Wielki Post
  J 8,12-20
  Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: «Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia». Rzekli do Niego faryzeusze: «Ty sam o sobie dajesz świadectwo. Twoje świadectwo nie jest prawdziwe». W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: «Nawet jeżeli Ja sam o sobie daję świadectwo, to świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie ani skąd przychodzę, ani dokąd idę. Wy osądzacie według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. A jeślibym nawet sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja daję świadectwo o sobie samym oraz zaświadcza o Mnie Ojciec, który Mnie posłał». Na to powiedzieli Mu: «Gdzież jest twój Ojciec?» Jezus odpowiedział: «Nie znacie ani Mnie, ani mego Ojca. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i mojego Ojca». Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy nauczał w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

Przydatne linki

Rodzinny Kraków - Portal dla rodziców i dzieci z Krakowa i okolic
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna - informacje o sprawdzianie po klasie szóstej, archiwum sprawdzianów z poprzednich lat
www.matzoo.pl - Ćwicz i ucz się matematyki! Strona dla uczniów szkół podstawowych
Dzieci i młodzież w Internecie - materiały edukacyjne o bezpieczeństwie w sieci
http://pisupisu.pl/ - naukę pisania na klawiaturze, słowne zabawy, bajki i ćwiczenia z ortografii

Wyszukaj

Jesteś tutaj: Strona główna Biblioteka Regulamin ICIM